Każdy ma swój własny styl, zwłaszcza gdy chodzi o urządzanie sypialni. Ale są pewne trendy, które możesz wykorzystać. Oto five trendy aranżacji sypialni, które będą modne w 2023 roku.

1. Kolory chłodne

Jeśli chcesz sprawić, że Twoja sypialnia wygląda przytulnie i schludnie, kolory chłodne są tą odpowiedzią. Ściany pomalowane na kolor błękitny albo szarość będą wyglądały świetnie z dodatkami w jasnych barwach. Zestawienie odcieni od błękitu po fiolet czy różne odcienie zieleni doskonale współgra, tworząc magiczny i harmonijny klimat.

2. Światła i lampiony

Ukazujący serdeczność zarówno latem jak i zimą ciepły blask lampionów i innych świec jest doskonałym pomysłem na udekorowanie sypialni. W 2023 roku trendy kładą nacisk na selektywne umieszczenie punktów świetlnych, doskonale uzupełniających wnętrze. Aby uzyskać zapierający dech w piersiach efekt, zdecyduj się na różne rodzaje świeczników, lampionów zawieszanych na ścianie, plafonów, lamp stołowych i dekoracyjnych lampionów.

3. Wystrój w stylu retro

Styl retro powraca wraz z 2023 rokiem. Klasyczna moda w głównej mierze opiera się na zabawie z kolorami, a szczególnie na połączeniu intensywnych barw: żółtego, bordo, zielonego, niebieskiego, granatowego, różowego etc. Jeśli lubuje się w stylu vintage czy retro, można do sypialni dodać meble w tego typu motywach, łóżko ze szczebelkami, zasłonę i ramkę.

4. Dywany wielobarwne

Aby odzwierciedlić urok retro, dobrze jest też dodać lub zastąpić dywan dotychczasowej dywan dywanem o intrygującym i wielobarwnym wzornictwie. Wybierz ciekawe i mocne pastele, dzięki czemu Twój salon będzie wyglądał jak nowoczesny projekt. Nie zapomnij połączyć barw i wzorów, aby uzyskać oryginalny i trendy efekt.

5. Ramki na ścianach

Ramki i cyfrowe wydruki pozwolą uzyskać efekt mający na celu odświeżyć i powiększyć optycznie wnętrze. W 2023 roku będą częścią modnych trendów. Wybierając te elementy wystroju wnętrz czym są zdjęcia, obrazy, pamiątki, postery, kalendarze itp. ważne, aby wybrać odpowiednie kolory i styl. Przemyśl go uważnie, aby uzyskać idealne wyciszenie sypialni z dodatkiem kreatywnego zamieszania.

Galanteria metalowa

Galanteria metalowa to kolejny sposób, aby zrobić ukłon w stronę stylowych aranżacji sypialni. Dodając do wnętrza ruchome elementy, jak skrzynki na biżuterię, metalowe ramki do zdjęć czy lampki nocne, można stworzyć mniej lub bardziej wyszukany efekt. Galanteria metalowa jest modnym akcentem, który może wnieść do sypialni szyku, komfort i luksus.

Obsiad na ścianie

Jeśli potrzebna jest jakaś przestrzeń do relaksu, a każdy metr kwadratowy jest ważny, obiad na ścianie jest idealnym rozwiązaniem. Jest to oryginalny sposób, aby dodać odrobinę dodatkowego miejsca dzięki umieszczeniu stołu lub stolika po prostu na ścianie. Można z powodzeniem zamontować też umeblowanie na ścianie, co w 2023 roku będzie modnym trendem.

Zielona folia

Zielona folia jest idealnym sposobem na urozmaicenie aranżacji sypialni. Komponuje się zarówno z kolorowymi jak i stonowanymi aranżacjami. Chociaż jej klasyczna zielona barwa zawsze będzie aktualna, to jednak inne odcienie są również bardzo popularne: szary, niebieski i różowy. Wybierz pasujący do siebie wzór i kolor, aby nadać swojej sypialni designerski charakter.

Ławki w sypialni

Jeszcze jeden trend, który zdominuje świat aranżacji sypialni w 2023 roku, to ławki. Są to stylowe elementy oszczędzające miejsce, które udekorują i uzupełnią wystrój. Ławka może służyć jako narzutka albo dodatkowa siedzisko. Może też pełnić funkcję elementu dekoracyjnego, bo dobrze współgra z różnymi stylami wystroju – od klasycznego do nowoczesnego.

Stylowe zasłony

To, co łączy się z obrazem bożonarodzeniowym, to zasłony. Zakrywają one wszelkie niedoskonałości i nadają wnętrzu świeży i modny wygląd. To idealna dekoracja sypialni, jeśli chcesz przemeblować wnętrze, ale nie chcesz wymieniać wszystkich mebli. Zasłony będą dostępne w różnych wzorach, kolorach i stylu, dostosowanych do każdego wnętrza.

Plakaty i rysunki

Plakaty i rysunki mogą być doskonałymi elementami uzupełniającymi, a nawet głównymi elementami wystroju sypialni w 2021 roku.Stwórz unikalną przestrzeń za pomocą dodania kilku luźnych rysunków lub plakatów w kolekcji tekstur i kolorów, które są zgodne z każdą aranżacją. Możesz też sama wykonać plakat, jeśli masz doświadczenie w rysowaniu i odczuwasz potrzebę wyrażania siebie poprzez sztukę.

Komody i szafki

Jeśli chodzi o aranżację sypialni w 2023 roku, to należy zwrócić szczególną uwagę na komody i szafki. Sprawią one, że sypialnia będzie wyglądać porządnie i schludnie. Doskonałymi pomysłami będą różnego rodzaju skandynawskie szafki, które idealnie pasują do nieskomplikowanego stylu. Można też wybrać klasyczne modele, zwłaszcza te z szufladami, do których z łatwością będziesz mógł sięgać.